Hlasovací projekt 2020 Do 30. září

Radegast lidem

Pivovar Radegast sídlí na úpatí Beskyd, krajiny plné přírodního bohatství, na kterou její obyvatelé nedají dopustit. Proto už 19 let přispíváme k udržitelnému rozvoji Beskyd, ochraně životního prostředí, především vodních zdrojů, či rozvoji místních tradic.

Letos však i život v Beskydech byl zasažen koronavirovými opatřeními. Nově chceme pomoci opětovnému nastartování komunitního života v regionu.

Našli jsme 8 takových projektů, které dokáží zapojit do aktivit na udržitelný rozvoj Beskyd i místní komunity. Zkrátka rádi přispějeme k tomu, aby se lidem v okolí Nošovic a v Beskydech vůbec zase dobře dařilo.

Do programu Radegast lidem se mohou přihlásit místní spolky, obecně prospěšné společnosti, registrované církve, náboženské spolky či příspěvkové organizace z okolí pivovaru v Nošovicích (okresy Ostrava město, Frýdek - Místek, Vsetín, Karviná, Nový Jičín, Zlín).

Harmonogram 2020

17.6. - 31. 7. - podávání přihlášek do programu

18.9. - 30.9. - hlasování veřejnosti

15.9. - start projektů

Hlasování proběhlo 2020

Podpora veřejnými hlasy pro chatu KČT Ostrý

Skvělá zpráva přišla z Plzeňského Prazdroje na ústředí KČT. Plzeňský Prazdroj nám pogratuloval k získání finanční odměny ve výši 50 000 Kč. Fakticky to tedy znamená, že KČT získal ve veřejném hlasování první cenu. Díky tedy patří všem, kteří hlasovali pro podporu projektu "Využití dešťové vody pro nové sociální zařízení turistické chaty Ostrý". Velice si této podpory vážíme a moc za ni děkujeme!!!

KČT je tomto grantovém programu se svými projekty již několik let úspěšný. O to víc těší hlasování veřejnosti, ve kterém nás veřejnost svými hlasy pravidelně "katapultuje" na první místo.

Hned z jara 2021 se KČT pustí do přestavby, která by měla být hotová do září příštího roku. O postupu prací vás budeme průběžně informovat a určitě vás nezapomeneme pozvat na slavností otevření.

Děkujeme za Váš hlas - Klub českých turistů

Savignat Savig - 24. října 2020