*Klub českých turistů*

Pardubice 08. května 2024

Oblastní síň slávy

Uvedení do Síně slávy české turistiky 06. 04. 2024

Klub českých turistů Slovan Pardubice je klub s nejdelší turistickou tradicí v Pardubicích. Klub byl založen před 130 lety, a to 09. 05. roku 1894 jako odbor KČT Pardubice. Ustavující valná hromada zvolila výbor odboru, který ze svého středu vybral za předsedu místního notáře, cestovatele, dramatika, literáta, překladatele a veřejného činitele JUDr. Josefa Štolbu. Mimochodem, překládal z angličtiny, španělštiny, francouzštiny a němčiny.

V současnosti má spolek přes dvě stovky členů a vykazuje opravdu aktivní činnost. Vlastní uvedení proběhlo při uvedení také JUDr. Josefa Štolby za asistence i přispění čelních představitelů města Pardubice a vedení Klubu českých turistů dne 08. května 2024 u domu ve Smilově ulici v Pardubicích.

Vytvořeno 27. května 2024 .............................................................................................................................. Aktualizováno 27. května 2024