*Klub českých turistů, odbor Jablonné nad Orlicí*

VYHLÍDKOVÉ VRCHOLY

Jablonné nad Orlicí 31. srpna 2024

ODBOR KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ JABLONNÉ NAD ORLICÍ VE SPOLUPRÁCI S MĚSTEM JABLONNÉ NAD ORLICÍ A ZA PODPORY PARDUBICKÉHO KRAJE

KLUB ČESKÝCH TURISTŮ JABLONNÉ NAD ORLICÍ

MĚSTO JABLONNÉ NAD ORLICÍ

PARDUBICKÝ KRAJ

POŘÁDAJÍ

TRASY PĚŠÍ

11 km, 12 km, 17 km a pěší hvězdicová trasa.

POHÁDKOVÁ CESTA

5 km pochod pro rodiny s dětmi i s kočárky.

TRASY CYKLO

Hvězdicová jízda, trasa dle výběru, informace na startu.

START A CÍL

V Jablonném nad Orlicí u radnice, prezence 7-11 hodin. Pohádková cesta 8-10 hodin, uzavírka tratí v 16 hodin.

STARTOVNÉ

Dospělí 40 Kč, děti 10 Kč, Pohádková cesta pro děti zdarma.

OBČERTVENÍ

Na turistických trasách, v cíli se koná Medový jarmark.

UPOMÍNKA

Účastníci obdrží Pamětní list.

Trasa 11 km ----- Jablonné n. O. – Hradiska (Jiráskova cesta) – Kamenný důl (po červené) – dále po vlastním značení (odbočení vpravo dolů na silnici do Orliček, odbočení vlevo a po cca 100 m odbočení vpravo přes most, dále lesní a polní cestou na silnici č. 1/11, odbočení vpravo a po cca 100 m odbočení vlevo na místní komunikaci) – Vávrovo jezírko – kaplička na okraji obce Bystřec – Jablonné nad Orlicí (po modré).

Trasa 12 km ----- Jablonné n. O. – Jamné n. O. – Kobylí důl (po žluté) – Zakopanka hájovna (po modré) – Jamné n. O. – (po vlastním značení a po zelené, možnost občerstvení v Restauraci U Tisu) – Jablonné n. O (po zelené).

Trasa 17 km ----- Jablonné n. O. – Jamné n. O. – Kobylí důl (po žluté) – Zakopanka hájovna – U třech pánů – Pod Bradlem – Suchý vrch (po modré, možnost občerstvení na Kramářově chatě) – Jablonné n. O. (po zelené, možnost občerstvení v Restauraci U Tisu).

Trasa hvězdicově ----- Odkudkoli do Jablonného nad Orlicí.

Informační kontakty

📢 Jaroslav Krátký, telefon +420 602 484 560, e-mail kratky.orlicko@seznam.cz

📢 Zdeňka Kosková, telefon +420 728 435 853, e-mail zkoskova@email.cz

Vytvořeno 08. července 2024 .................................................................................................................. Aktualizováno 08. července 2024