*Lesy České republiky*

Den za obnovu lesa

Panské Pole 23. září 2023

I práce, může být zábava, a také byla

          Den za obnovu lesa, největší lesnická akce pro veřejnost, byla uspořádána Lesy České republiky v sobotu 23. září od 10:00 do 16:00 hodin ve všech regionech země, tedy v jižních, západních, východních, středních i severních Čechách, na Vysočině a na jižní i severní Moravě. Také čtvrtý ročník byl již uskutečněn a byl opět trochu pracovní, trochu poznávací, ale určitě pohodový a pro každého.

          Zúčastnilo se akce celkem 5 200 lidí, kteří vysadili 29 tisíc stromků. Jednalo se především o sazenice buků, dubů, lip, jedlí a smrků. Počasí bylo dobré, pro práci skvělé, rozhodně však zářijové. Účastníci jistě nelitovali času, ani umazaných rukou od hlíny a všeho si řádně užili.

  • ● Ministr zemědělství Marek Výborný: "Děkuji organizátorům a všem, kteří se zapojili do obnovy lesů. Dnes to ale zdaleka nebylo jen o sázení. Dostali jsme skvělou příležitost poznat práci lesníků a lidí, kteří v lesích pracují a starají se o ně. Zejména těm chci poděkovat,"
  • ● Generální ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík: "Lidé přicházeli už hodinu před začátkem a všude se přirozeně zapojovali do práce a zajímali o všechno, co děláme, a to je s dobrým pocitem z povedeného dne asi to nejdůležitější,"

--- Panské Pole ---

Děkujeme za vaši účast a těšíme se příště!

Oblast Pardubický kraj tímto připojuje poděkování všem aktivním.


Vytvořeno 20. srpna 2023 ............................................................................................................................................................................................... Aktualizováno 30. září 2023