Zahájení turistické sezóny          v Pardubickém kraji 2020

Klub českých turistů, odbor Hlinsko ve spolupráci s městem Skuteč          a Pardubickým krajem

pořádá

pod záštitou člena Rady Pardubického kraje René Živného a starosty města Skutče           Pavla Bezděka

Zahájení turistické sezóny 2020 v Pardubickém kraji

Sobota dne 28. března 2020 ve Skutči

8:30 - 9:30 hodin --- Prezentace účastníků na zimním stadionu

9:30 - 10:30 hodin --- Slavnostní zahájení a kulturní program

10:30 - 15:00 hodin --- Město Skuteč otevřené turistům a turistický program                                                  po Žulové stezce

1. Žulová stezka Horkami, 6 km ze Skutče. Na trase možnost občerstvení v klubovně potápěčského lomu Leštinka s možností shlédnout film o historii lomu a oddílu (opakovaně ve smyčce).

2. Kyvadlová doprava autobusem Skuteč - Kutřín a dále pěšky rozhledna Borůvka, hrad Rychmburk s možností výstupu na věž a do gotického podzemí, Skuteč, celkem 9 - 13,5 km. Na trase možnost občerstvení v restauraci Šilinkův důl ve stejnojmenném údolí.

3.  Prohlídka města s průvodcem. Sraz bude vždy ve stanovený čas na náměstí u kašny. Nutná rezervace.

4. Možnost účasti na představení v rámci XVII. ročníku festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. V sobotu 28. března se bude jednat o Soutěžní přehlídku dětských a mládežnických pěveckých sborů v Kulturním klubu Skuteč od 10.00 do 13.00 hodin. Vstupné zdarma.

5.  Zvýhodněný nákup v podnikové prodejně Botas a.s. Skuteč.