Zahájení turistické sezóny          v Pardubickém kraji 2020

Akce je odhlášena

Vážení turističtí přátelé,                                                                                                                  na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví České republiky ze dne 12. března 2020 vzhledem k nastalé, mimořádné epidemiologické situaci bylo rozhodnuto o zrušení této akce připravené do města Skuteč.

Toto Zahájení turistické sezóny v Pardubickém kraji bude přesunuto na příští rok, tedy na rok 2021, což bylo domluveno s pořadateli Klubu českých turistů odboru Hlinsko.

Za pochopení aktuálních potřeb ochrany děkují pořadatelé odboru Hlinsko i vedení oblasti Pardubický kraj.


Zahradník Pavel - 13. března 2020

      Klub českých turistů, odbor Hlinsko ve spolupráci s městem Skuteč          a Pardubickým krajem

pořádá

      pod záštitou člena Rady Pardubického kraje René Živného a starosty města Skutče           Pavla Bezděka

Zahájení turistické sezóny 2020 v Pardubickém kraji

Sobota dne 28. března 2020 ve Skutči

Program

8:30 - 9:30 hodin --- Prezentace účastníků na zimním stadionu

9:30 - 10:30 hodin --- Slavnostní zahájení a kulturní program

10:30 - 15:00 hodin --- Město Skuteč otevřené turistům a turistický program                                                  po Žulové stezce

1. Žulová stezka Horkami, 6 km ze Skutče. Na trase možnost občerstvení v klubovně potápěčského lomu Leštinka s možností shlédnout film o historii lomu a oddílu (opakovaně ve smyčce).

2. Kyvadlová doprava autobusem Skuteč - Kutřín a dále pěšky rozhledna Borůvka, hrad Rychmburk s možností výstupu na věž a do gotického podzemí, Skuteč, celkem 9 - 13,5 km. Na trase možnost občerstvení v restauraci Šilinkův důl ve stejnojmenném údolí.

3.  Prohlídka města s průvodcem. Sraz bude vždy ve stanovený čas na náměstí u kašny. Nutná rezervace.

4. Možnost účasti na představení v rámci XVII. ročníku festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. V sobotu 28. března se bude jednat o Soutěžní přehlídku dětských a mládežnických pěveckých sborů v Kulturním klubu Skuteč od 10.00 do 13.00 hodin. Vstupné zdarma.

5.  Zvýhodněný nákup v podnikové prodejně Botas a.s. Skuteč.