* 07. srpna 2021*

Bystřecké kilometry

21. ročník turistické akce

KČT Malá Haná Velké Opatovice ve spolupráci s obcí Bystřec

Start a cíl pochodu - Bystřec, Hostinec u Špičáků

  • GPS: 50.00975N, 16.62205E
  • Dne 07. srpna 2021

Prodej turistických známek a turistických vizitek Doprava: vlakem do Jablonného nad Orlicí, (trať č. 024) potom od nádraží pěšky po červené turistické značce na náměstí (cca 0,5 km) a dále po modré směr Bystřec (cca 3 km). Každému, kdo absolvuje cestu pěšky od vlaku, bude připočteno 7 km. Čas startu je v sobotu pro pěší i cykloturisty od 6.00 hod. do 12.00 hodin. Cíl do 18:00 hodin. Pěší trasy jsou dlouhé: 6, 15, 27, 35, 42 a 50 km.

Hvězdicový pochod z libovolného místa (bydliště) a cílová jízda na kolech s příchozím místem hostinec U Špičáků Bystřec a zpět. Možno plnit i městskou trasu IVV "Okolím obce Bystřec", která měří 15 km. Na trasách je možné provozovat hru Geokešing a Po stopách Jetíka.

Pěší trasy vedou okolím Bystřece, údolím Tiscovského potoka a přes "Hradiska" a "Pavlovy vrchy", rozhledna na Suchém vrchu, bunkr "Bouda" u Těchonína nad Orlicí, rozhlednu na "Mariánské hoře", Čertovy schody a Honzovu studánku. Cyklotrasy pro rodiny s dětmi měří 20 km, ostatní od 40 do 100 km. Cyklotrasy vedou převážně po silnicích nižších tříd. Zavedou vás do nejkrásnějších míst blízkého i vzdálenějšího okolí. Navštívíte např. Sázavské údolí, Lázek, Severomoravskou chatu Králíky, klášter Hedeč a nedaleko od kláštera rozhlednu, Pastvinskou přehradu, Letohrad, rozhlednu na Křížové hoře nad Červenou Vodou a jiná zajímavá místa. Záleží pouze na zvolené trase. Je možné si zvolit start z okolních nádraží (Těchonín, Mladkov, Lichkov, Červená voda...) s napojením na zvolenou turistickou trasu s cílem v Bystřeci v "Hostinci u Špičáků".

Startovné je dobrovolné. Občerstvení v Hostinci u Špičáků na startu a v cíli a na trase z vlastních zásob. Odměna za úspěšné absolvování zvolené trasy Pamětní list a razítko pochodu do vandrovní knížky. Ubytování nezajišťujeme. Pochod se koná za každého počasí a každý se zúčastní na vlastní nebezpečí. Na silnici je nutno dodržovat pravidla silničního provozu. Účast dětí do 12 let je možná pouze v doprovodu dospělé osoby.

Informace na adrese - Jaroslav Vaníček 561 54 Bystřec 378, mobil 737 829 398, e-mail jarousek01@gmail.com, web na www.kctmalahana.cz.


Savignat Savig - 01. srpna 2021

Webnode a Savignat art